Frézovanie liatinových stúpačiek

Lacná a efektívna sanácia starého potrubia

Máte staré a nefunkčné kanalizačné stúpačky, alebo vám slabo odvádzajú vodu príp. hustý sediment a kal? Hľadáte lacnejšiu, efektívnejšiu a časovo nenáročnú sanáciu starého liatinového potrubia? Naša spoločnosť je prvá na východnom Slovensku, ktorá sa zaoberá frézovaním liatinového potrubia špeciálnou frézou, pričom samotným frézovaním sa odstraňujú tuhé nečistoty ako sú narastená hrdza, betón, stavebné materiály, korene prerastené do potrubia iné prekážky, ktoré sa nedajú odstrániť vysokotlakovým čistením a ani krtkovaním špirálovitým krtom. Pri objednaní frézovania potrubia nie je potrebné aby vlastníci bytov museli byť doma, sprístupniť nám byt a tým pádom brať si v práci dovolenku. Túto službu vykonáme bez zásahu do bytu a bytového jadra, pretože frézovanie vykonávame z povaly bytového domu, alebo z pivničných priestorov. Po tejto službe neostáva žiaden neporiadok alebo rozbitá kúpeľňa alebo iná miestnosť kade vedú kanalizačné stúpačky. Najmä pri starých liatinových potrubiach sa stáva, že z ich vnútornej strany narastie hrdza až do takého štádia, že zmenší prietok vody na minimum, prípadne ho úplne zastaví. V našom fotoalbume si prezrite potrubia pred a po frézovaní potrubia. Ďalej následkom tlaku a prírodných procesov príde aj k poškodeniu a následnému prerasteniu koreňov alebo tvorbe usadením. Tým sa takisto znižuje funkčnosť potrubia a môže prísť aj k jeho úplnému znefunkčneniu, resp. upchatiu.

Frézovanie potrubia a kanalizácie, frézovanie stupačiek, sanácia potrubia

Frézovanie potrubia a kanalizácie, frézovanie stupačiek, sanácia potrubia

Kedy a ako frézovať potrubie

Frézovanie sa vykonáva pomocou špeciálnych frézovacích trysiek a reťazí, ktoré dokážu odstrániť menšie ale aj väčšie nečistoty a prekážky usadené v potrubí. Proces sa skladá z viacerých krokov, pričom je potrebné ho kamerovo monitorovať. Frézovanie je cenovo dostupnejšie a rýchlejšie riešenie v porovnaní s výkopom a následnou opravou alebo čistením potrubia.

Frézovanie potrubí a kanalizácie sa uplatňuje v prípadoch, keď čistenie kanalizácie pomocou vysokotlakového čistenia potrubia a rúry je neúčinné.

Kombinácia frézovania potrubia kanalizácie s bez výkopovou výmenou potrubia zvýši životnosť kanalizácie a znižuje náklady na výkopové práce a komplexnú výmenu odpadových rúr a potrubí kanalizácie v celom bytovom dome.
Frézovanie potrubia a čistenie kanalizácie od koreňov a usadenín je vykonávané špeciálnymi frézami, ktoré sú schopné odstrániť aj náročnejšie prekážky a nečistoty v kanalizácii. Pri frézovaní potrubí a rúry kanalizácie sa uplatňuje špeciálny postup, ktorý zaručí obnovenie prietoku kanalizácie s minimálnym zásahom a vysokým efektom. Čistenie kanalizácií frézovaním sa najčastejšie používa na odstránenie koreňov, zatvrdnutých usadenín – inkrustov a zbytkov vyliateho betónu.

Frézovanie potrubia sa takmer vždy vykonáva na základe kamerového monitoringu.

Frézovanie starého potrubia a odpadov

  • frézovanie kuchynských odpadov od usadenín tukov a fosfátov
  • frézovanie zarasteného potrubia koreňmi
  • frézovanie bytových liatinových a železných stúpačiek
  • frézovanie potrubia od WC zaneseného močovým kameňom
  • frézovanie a čistenie vodného kameňa v kanalizácii a potrubných systémoch
  • frézovanie a odstránenie farieb a stavebných hmôt zo stien kanalizácií
  • frézovanie a odstraňovanie tukových nánosov